STREFA SUCHEGO LODU - DRY ICE ZONE

...jest pustyStrona głównaZastosowanie suchego lodu
Sonda
Jak tu trafiłeś?
przez Google
przez Facebook
polecenie znajomego
porównywarka Ceneo
w inny sposób
Głosów: 1286

MIESZADEŁKA MISTYSTIX
Netto: 101,63 zł
Brutto: 125,00 zł
RĘKAWICE  OSTRZEGAWCZE Z OCIEPLACZEM
Netto: 27,43 zł
Brutto: 33,74 zł
5. SUCHY LÓD FI 16 MM - ZESTAW WYSYŁKOWY 20 KG
Netto: 114,12 zł
Brutto: 140,37 zł
TempTale4 16k SU USB DRY-ICE
Netto: 395,60 zł
Brutto: 486,59 zł
COOLGEL
Netto: 16,26 zł
Brutto: 20,00 zł
kontakt


Biuro Obsługi Klienta

Tel.: (22)461-0500 (pon-pt)

Tel: (22)417-5618 czynny w sobotę

Fax: (22)203-5933

suchylod@dryicezone.pl


Adres:

Słowikowskiego 41A 
05-090 Raszyn/k. Warszawy

Czynne:

Biuro - Pn – Pt 8:00 - 17:00

Magazyn - Pn - Pt 7:45 - 18:00

Magazyn sobota 9:00 - 13:00


Cennik

HTML   CSV

Tłumacz Google
Zastosowanie suchego lodu

blok suchego lodu Suchy lód składa się z dwutlenku węgla który w procesie technologicznym zamieniany jest w ciało stale o temperaturze -78,5°C. Poprzez sprężanie, prasownie powstaje suchy lód w postaci bloków lub granulatu. Suchy lód ze względu na swoje właściwości posiada liczne zastosowania. Wykorzystywany jest w chłodnictwie, laboratoriach. W życiu codziennym używany jest w transporcie do schłodzenia lub podtrzymywania niskiej temperatury.

Bardzo znany jest transport w suchym lodzie produktów spożywczych w stanie głębokiego zamrożenia lub wykorzystując z sublimację suchego lodu do transportu świeżych warzyw i owoców. W przypadku transportu owoców nie chodzi o ich zamrożenie a otoczenie zimnym dwutlenkiem węgla, który powstrzymuje proces dojrzewania owoców. 

produkcja suchego lodu produkcja suchego lodu w blokach
produkcja suchego lodu w formie granulatu granulat suchego lodu

 Tak w wielkim skrócie na zdjęciach wygląda produkcja suchego lodu.  

Sublimacja suchego lodu

                sublimacja suchego lodu podczas pokazu                             


Suchy lód jako ciało stałe składa się z dwutlenku węgla. Posiadając temperaturę -78,5°C bardzo szybko reaguje z cieplejszym powietrzem tracąc swoją wagę i objętość. Proces ten zwany sublimacją suchego lodu to przekształcanie się z ciała stałego w postać lotną. Dwutlenek węgla powstały w procesie sublimacji suchego lodu jest gazem bezbarwnym, bezwonnym o lekko kwaśnym smaku. Dwutlenek węgla łatwo jest skraplać, ponieważ jego temperatura krytyczna wynosi + 31°C. Skroplony dwutlenek węgla jest cieczą bezbarwną, która parując na powietrzu i szybko krzepnie. Powstaje tak zwany „śnieg” który następnie jest ściskany i prasowany do postaci bloków lub granulatu. Tak zestalony CO2 posiada temperaturę -78,5°C Suchy lód jest zaszeregowany jako substancja chemiczna i posiada według Europejskiego Spisu Substancji Chemicznych nr. 204-696-9. Zestalony dwutlenek węgla jest nazywany suchym lodem ponieważ przekształcając się w gaz nie skrapla się tak jak to ma miejsce z lodem który powstał z wody.

Zastosowanie suchego lodu

granulat suchego lodu Zastosowanie suchego lodu jest przeogromne i bardzo często nie zdajemy sobie sprawy ze skali jego zastosowania w codziennym życiu. Suchy lód jest dopuszczony do stosowania, jako dodatek do żywności pod nazwą E 290 przez dyrektywę unijną nr 2002/82/EC oraz wynikające z niej Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23.12.2003 (Dz.U.03.59.530). Czasami widząc na opakowaniu produktu spożywczego numer E 290 myślimy, że jest to jakiś środek chemiczny. Utrwalacz, który jest dodawany, aby przedłużyć termin przydatności do spożycia a tym czasem jest to oznaczenie suchego lodu

Suchy lód dodawany jest w trakcie produkcji kiełbas do schłodzenia masy, aby w trakcie mieszanie mięso nie zostało przegrzane. W procesie mieszania powstaje bardzo dużo ciepła a wysoka temperatura może zmienić zabarwienie mięsa. Dwutlenek węgla towarzyszy nam, na co dzień. Do większości opakowań, które zawierają świeże mięso dodawany jest dwutlenek węgla po to, aby powstrzymać jak najdłużej proces gnicia, fermentacji. Jako bezwonny gaz nie zmienia smaku produktów mięsnych i co jest bardzo ważne nie trzeba również stosować żadnych środków chemicznych, które przedłużają przydatność mięsa do spożycia. Oczywiście jest o wiele więcej różnych zastosowań suchego lodu w codziennym życiu, o których będzie jeszcze mowa.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.