Suchy lód

Suchy lód jest zestalonym dwutlenkiem węgla, który w procesie technologicznym zamieniany jest w ciało stałe o temperaturze -78,5°C. Poprzez sprężanie i prasowanie powstaje suchy lód w postaci bloków lub granulatu. Ze względu na swoje właściwości posiada on liczne zastosowania. Jego głównym atrybutem jest sublimacja, czyli bezpośrednie przejście z fazy stałej w gazową z pominięciem fazy ciekłej. Oznacza to, że nie pozostawia on żadnego śladu.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Suchy lód


Wykorzystywany jest między innymi w chłodnictwie, laboratoriach, cateringu. W życiu codziennym używany jest do transportu artykułów spożywczych,materiału biologicznego, próbek krwi, tkanek oraz różnego rodzaju produktów w celu schłodzenia lub podtrzymywania niskiej temperatury. Suchy lód coraz częściej wykorzystywany jest do efektów dymnych w fotografii, filmie, teatrze lub podczas koncertów. Cieszy się również ogromną popularnością na imprezach, weselach gdzie wykorzystywany jest do 'zadymienia' parkietu lub zdobienia napojów i potraw. Doskonale sprawdza się także na imprezach plenerowych, grillach czy piknikach. Coraz większe uznanie w Polsce zdobywa również w procesie czyszczenia (czyszczenie suchym lodem).

Granulat fi16

Granulat fi16, jak sama nazwa wskazuje, ma 16 mm średnicy. Jest to najczęściej wykorzystywana postać suchego lodu. Znajduje zastosowanie głównie w transporcie mrożonej żywności, produktów medycznych, próbek biologicznych. Wykorzystywany jest również przez producentów żywności, zakłady produkcyjne, laboratoria, huty metali, firmy cateringowe. Używany jest także w branży rozrywkowej do dekoracji dań i deserów oraz do wytwarzania efektów dymnych.

null

Granulat fi3

Granulat fi3 suchego lodu ma 3 mm średnicy. Wizualnie porównać go można do ziarenek ryżu. Stosowany jest głównie przez producentów żywności w procesie mielenia mięs, przypraw oraz wyrabiania ciasta. Wykorzystywany jest również do czyszczenia suchym lodem.

null

Mini bloki

Mini bloki 3 kg mają wymiary około 210 x 125 x 75 mm. Są one wykorzystywane głównie w transporcie lotniczym do kontenerów chłodniczych oraz podczas badań laboratoryjnych. Bloki sublimują wolniej niż granulat.

null

Plastry

Plastry 1 kg umieszczone są w folii perforowanej, co ułatwia ich pakowanie i układanie. Wymiary plastra to 210 x 125 x 25 mm. Wykorzystywane są przede wszystkim przez firmy cateringowe oraz dostawców żywności, a także stosowane jako chłodziwo do wózków cateringowych z żywnością w samolotach.

null

SPRAWDŹ OFERTĘ