Suchy lód na wesele

Opublikowano 20 stycznia 2017 w dziale Zastosowanie suchego lodu

Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu, a wspomnienia, które po nim pozostają są bezcenne. Na szczęście, nawet po latach można do nich wrócić dzięki wyjątkowym pamiątkom jakimi są zdjęcia oraz filmy. Dlatego warto uatrakcyjnić wesele odpowiednią oprawą, która nie tylko zapadnie w pamięci młodej pary i gości, ale także zostawi po sobie piękne pamiątki.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Suchy lód na wesele

Co to jest suchy lód?
 
Pierwszy taniec – ,,taniec w chmurach''

Pierwszym, ważnym momentem wesela jest pierwszy taniec młodej pary. Jest on nie tylko sygnałem do rozpoczęcia zabawy, ale przede wszystkim wizualizacją uczuć między małżonkami i symbolem pierwszych kroków we wspólnym życiu. Dlatego bardzo istotne jest aby stworzyć wokół niego romantyczną aurę. Wykorzystanie suchego lodu do ‘tańca w chmurach’ z pewnością jest niebanalnym sposobem aby ten cel osiągnąć. Państwo młodzi w magiczny sposób uniosą się ponad obłoki, aby oczarować wszystkich swoim tańcem. Jest to również świetne rozwiązanie dla par, które nie radzą sobie najlepiej na parkiecie - chmury dymu unoszące się ok 20 cm nad podłogą zamaskują ewentualne niedoskonałości i drobne wpadki w tańcu. Najlepszy efekt osiągnąć można za pomocą wytwornicy dymu.


null

Tort weselny w obłokach

Suchy lód doskonale sprawdzi się podczas serwowania tortu weselnego. Widok tortu otoczonego obłokami wprowadzi magiczny klimat i z pewnością wywoła zachwyt wśród gości. Wystarczy umieścić kilka naczyń z wrzątkiem na wózku z tortem, a następnie wrzucić do nich suchy lód.

Drinki oraz szampan z suchym lodem

Suchy lód idealnie sprawdza się do zdobienia drinków. W bardzo szybki sposób uzyskujemy efekt „dymiącego drinka”. Jego atutem jest sublimacja - bezpośrednie przejście z fazy stałej w gazową – oznacza to, że suchy lód nie zostawia po sobie żadnego śladu, a co za tym idzie – nie rozcieńcza napoju. Nie wpływa także na jego smak oraz zapach.


null

Suchy lód może zostać wykorzystany również do zdobienia szampana dla gości. Po ustawieniu kieliszków piętrowo i włożeniu do nich granulek osiągniemy efekt ‘fontanny dymu’.


null

Dekoracja dań

Suchy lód pomaga we wzbogaceniu walorów estetycznych dania, a także w utrzymaniu niskiej temperatury. Dzięki niemu w efektowny i niebanalny sposób podać można desery, lody czy sushi.


null

Mieszadełka do suchego lodu

Mieszadełka Mistystix są bezpiecznym rozwiązaniem do zdobienia drinków z suchym lodem. Za pomocą szczypiec lub rękawicy granulkę fi16 należy umieścić w mieszadełku i zatrzasnąć, a następnie włożyć do szklanki z napojem. W ten sposób uzyskamy efektowny dymek. Granulka w połączeniu z cieczą sublimować będzie około 5-10 minut. Gdy efekt się skończy, można umieścić w nim kolejną granulkę. Mieszadełka są wielokrotnego użytku.
null

Do jakich napojów można używać suchego lodu?

Suchy lód może zostać wykorzystany do zdobienia praktycznie każdego napoju. Jeśli chodzi o napoje gazowane, bulgotanie oraz dymienie będzie większe, a napój szybciej się wygazuje. Bardzo ciekawy efekt uzyskać można poprzez włożenie suchego lodu do wiaderka z ciepłą wodą, a następnie umieszczenie w nim szampana, wódki lub wina. W rezultacie otrzymamy efekt ‘wodospadu’ dymu.

SPRAWDŹ OFERTĘ