Suchy lód na imprezę

Opublikowano 17 stycznia 2017 w dziale Zastosowanie suchego lodu

Suchy lód doskonale sprawdza się w urozmaiceniu każdej imprezy. Można wykorzystać go do dekoracji i schłodzenia dań oraz napojów. Jest również bardzo przydatny podczas imprez plenerowych, grillów oraz pikników. Suchy lód wykorzystać można również w celu zadymienia pomieszczenia, parkietu czy sceny.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Suchy lód na imprezę

Co to jest suchy lód?
 
Dekoracja dań

Suchy lód pomaga we wzbogaceniu walorów estetycznych dania, a także w utrzymaniu niskiej temperatury. Dzięki niemu w efektowny i niebanalny sposób podać można lody czy sushi.


null


Imprezy plenerowe, grille, pikniki, plaże

W okresie letnim suchy lód rewelacyjnie sprawdza się na imprezach plenerowych, grillach czy piknikach, a także podczas wyjazdów na działkę oraz plażę, czyli tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie agregatów chłodniczych, a gdzie istnieje potrzeba zamrożenia lub utrzymania niskiej temperatury oraz zastosowania szybko działającego czynnika chłodzącego o wysokim potencjale chłodzenia oraz bezpiecznego w bezpośrednim kontakcie z żywnością.


null

Wykorzystać go można zarówno do przetrzymywania, jak i do transportu żywności, napojów czy lodów. Produkty wymagające zamrożenia, należy umieścić bezpośrednio w suchym lodzie. Natomiast produkty wymagające schłodzenia należy oddzielić od suchego lodu np. ręcznikiem. Należy pamiętać, aby nie zamykać suchego lodu w szczelnych pojemnikach. Idealnie sprawdzą się za to styropianowe opakowania, które znajdują się w naszej ofercie.


null

Drinki z suchym lodem

Suchy lód idealnie sprawdza się do zdobienia drinków. W bardzo szybki sposób uzyskujemy efekt ‘dymiącego drinka’. Jego atutem jest sublimacja - bezpośrednie przejście z fazy stałej w gazową – oznacza to, że suchy lód nie zostawia po sobie żadnego śladu, a co za tym idzie – nie rozcieńcza napoju. Nie wpływa także na jego smak oraz zapach.


null

Mieszadełka do suchego lodu

Mieszadełka Mistystix są bezpiecznym rozwiązaniem do zdobienia drinków z suchym lodem. Za pomocą szczypiec lub rękawicy granulkę fi16 należy umieścić w mieszadełku i zatrzasnąć, a następnie włożyć do szklanki z napojem. W ten sposób napój zostanie szybko schłodzony i wydzielać się z niego będzie efektowny dymek. Granulka w połączeniu z cieczą sublimować będzie około 5-10 minut. Gdy efekt się skończy, można umieścić w nim kolejną granulkę. Mieszadełka są wielokrotnego użytku.
null

Do jakich napojów można używać suchego lodu?

Suchy lód może zostać wykorzystany do zdobienia praktycznie każdego napoju. Jeśli chodzi o napoje gazowane, bulgotanie oraz dymienie będzie większe, a napój szybciej się wygazuje. Bardzo ciekawy efekt uzyskać można poprzez włożenie suchego lodu do wiaderka z ciepłą wodą, a następnie umieszczenie w nim szampana, wódki lub wina. W rezultacie otrzymamy efekt ‘wodospadu’ dymu.


SPRAWDŹ OFERTĘ