Drink bar na wesele

Opublikowano 22 lipca 2019 w dziale Wesele

Drink bar jest coraz częściej spotykaną atrakcją na weselach. To wyśmienita propozycja dla miłośników lekkich kolorowych alkoholi, dla których czysta wódka zdecydowanie jest za mocna. Na drinki podczas wesela decydują się najczęściej kobiety, które przybyły na wesele w jednym celu. Bawić się do białego rana czego nie można powiedzieć o mężczyznach, którzy wolą mocniejsze trunki. Dla firm, które organizują drink bary na weselach, suchy lód stał się artykułem pierwszej potrzeby, ponieważ drinki z dymkiem są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Przyciągają sporo osób, które chcą po raz pierwszy zasmakować dymiącego drinka i nie można się temu dziwić. Dymiące drinki podawane są w nielicznych restauracjach czy też pubach dlatego zawsze wzbudzają zainteresowanie na weselu. Pojawiając się na weselach, wzbudzają ciekawość dorosłych i dzieci.

Dymiące drinki


Lekkie drinki cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ coraz więcej osób sięga po napoje alkoholowe bez alkoholu. Są one podobne smakowo do tych zawierających procenty, niemniej jednak alkoholu w nim nie uświadczysz. Takim przykładem może być piwo bezalkoholowe, szampan, a nawet wino. Coraz częściej organizowane są wesela bez alkoholu i z roku na rok takich imprez jest coraz więcej. Dlatego też drinki z dymkiem z małą domieszką alkoholu, smaczne i kolorowe z pewnością długo będą gościć na weselach. Niewątpliwie, spożywanie podczas wesela zbyt dużej ilości mocniejszych trunków gwarantuje barwne w opisie wspomnienia niemniej jednak na drugi dzień bardzo trudno pozbyć się typowego męczącego kaca. Dla podobnych efektów należy skonsumować większą ilość drinków.


Drink bar na wesele to nie tylko kolorowe drinki. Zadaniem barmana jest uatrakcyjnić przyjęcie weselne poprzez zaplanowany przez siebie show, aby zaserwować gościom weselnym niezapomniane wrażenia. Barman lub barmani bardzo często zapraszają do swojego show gości weselnych, proponując im wykonanie kilku barmańskich tricków i ewolucji. Obserwując niektóre ewolucje barmana, można odnieść wrażenie, że zadanie jest proste i łatwe. Ale to tylko pozory, ponieważ już po paru sekundach każdy z weselnych gości może się przekonać, że najprostsze układy są najtrudniejsze.


Drink bar na wesele oraz barmańskie show jest bardzo widowiskowe i stanowi istotną część przyjęcia. Tym bardziej że weselni goście mogą zamówić sobie dowolnego drinka z różnym zestawem dodatków. Jest to całkowicie odmienne podejście do zaproszonych gości weselnych niż to, jakie oferuje dom weselny, serwując drinki o wyznaczonej porze na wyznaczonym do tego miejscu lub stole. Goście weselni czują się wyróżnieni a najprościej mówić dopieszczeni.

Jak powstają dymiące drinki

Wykonanie drinka jest bardzo proste, dlatego każdy barman może je wykonać i z pewnością wykona to bez problemów, znając idę łączenia poszczególnych składników ze sobą. Po połączeniu składników drinka należy do nich wrzucić dwie maksymalnie trzy granulki suchego lodu, aby ze szklanki czy też kieliszka zaczął wydobywać się biały dym.

Biały dym wydobywający się z drinka składa się z dwutlenku węgla, który powstaje w wyniku sublimacji suchego lodu w płynie. Zimny dwutlenek węgla łącząc się z drobinkami wody, wydobywa się na zewnątrz pod postacią białego ciężkiego dymu. Podobnego do porannej mgły.

Tutaj jednak mała uwaga! Po schłodzeniu się drinka suchym lodem (a należy przypomnieć, że granulat posiada temperaturę -78,5°C) z jego wnętrza będzie się wydobywało mniej lub po pewnym czasie biały dymek zaniknie. Dymiące drinki będą dymić do momentu schłodzenia się płynu. Taka sama zależność występuje podczas wytwarzania ciężkiego dymu na pierwszy taniec młodej pary. Dopóty w wytwornicy dymu znajduje się ciepła woda oraz suchy lód, obłoki ciężkiego dymu wydobywają się na zewnątrz. W miarę schładzania się płynu ciężkiego dymu jest coraz mniej aż do całkowitego zaniknięcia sublimacji.Napoje bezalkoholowe z dymkiem


Profesjonalny barman nie będzie stronił od podawania napojów bezalkoholowych, koktajli czy też soków z dymkiem najmłodszym gościom weselnym. Jakby nie było drink bar na wesele, jest atrakcją dla wszystkich a na weselach pojawiają się również dzieci, których w domu nie ma kto przypilnować. Zachowując najprostsze środki bezpieczeństwa, można również dzieciom zafundować trochę atrakcji. Dzieci nie mogą pić napojów z suchym lodem bez odpowiedniego zabezpieczenia. Najprostszym zabezpieczeniem są słomki z odpowiednim wkładem. Wkładem zabezpieczającym, dzięki któremu do przełyku nie dostanie się nawet drobinka suchego lodu.


Pamiętajcie! Połknięcie granulatu suchego lodu może skutkować poparzeniem przełyku. Osoba dorosła przy podawaniu dymiącego drinka z pewnością przyswoi ostrzeżenie podane w formie ustnej przez barmana. Z dziećmi nic nie wiadomo, ponieważ z natury są one bardzo ciekawe i mogą chcieć połknąć granulat, aby się przekonać co to takiego białego bulgocze w napoju. Słoki do drinków firma Dry Ice Zone posiada cały czas w sprzedaży, aby uniknąć niespodzianek podczas wesela lub innych imprez => słomki do drinków z dymkiem. Co ciekawe, kolorowe słomki posiadają nie tylko wkład zabezpieczający. Po złamaniu małego zbiorniczka świecą fosforyzującym kolorowym światłem co będzie bardzo widoczne w półmroku panującym na weselu.

Suchy lód na wesele

dział porad

Nie wiesz jak wykorzystać suchy lód w trakcie wesela? Jak zorganizować imprezę? Zadzwoń do nas. Dział porad czynny jest od poń do piątku w godz. 8:00 do 17:00. Telefon: 732-610-501. Podając w trakcie rozmowy ilość gości weselnych oraz sposób wykorzystania suchego lodu można dokładnie obliczyć, ile suchego lodu na wesele należy kupić i jak go wykorzystać.


null  

Ile suchego lodu jest potrzebne do dymiących drinków. Dzięki zawartej w materiale tabelce można łatwo policzyć, ile suchego lodu jest potrzebne do wykonania dymiących drinków. Uwzględniając ilość gości zaproszonych na wesele oraz częstotliwość podawania drinków => Drinki z suchym lodem na wesele

null  

Dymiąca piramida kieliszków. Bardzo ciekawy materiał dla osób, które same organizują dla siebie wesele. Odpowiadamy na pytanie, jak zorganizować piramidę kieliszków, do których dodawany jest suchy lód, aby wytworzyć biały dym wydobywający się z ich wnętrza => piramida kieliszków

null  

Krojenie weselnego tortu. Czy suchy lód używany jest tylko raz i w dodatku w trakcie tańca młodej pary w obłokach? Oczywiście że nie. Suchy lód pojawia się również w trakcie uroczystości weselnych takich jak, toast młodej pary, krojenie weselnego tortu, oczepinach itp. Warto zapoznać się z tym materiałem organizując wesele => krojenie weselnego tortu