STREFA SUCHEGO LODU - DRY ICE ZONE

...jest pustyStrona głównaZastosowanie suchego loduCzyszczenie suchym lodem
Sonda
Jak tu trafiłeś?
przez Google
przez Facebook
polecenie znajomego
porównywarka Ceneo
w inny sposób
Głosów: 1286

TempTale4 16k SU USB DRY-ICE
Netto: 395,60 zł
Brutto: 486,59 zł
MIESZADEŁKA MISTYSTIX
Netto: 101,63 zł
Brutto: 125,00 zł
RĘKAWICE  OSTRZEGAWCZE Z OCIEPLACZEM
Netto: 27,43 zł
Brutto: 33,74 zł
5. SUCHY LÓD FI 16 MM - ZESTAW WYSYŁKOWY 20 KG
Netto: 114,12 zł
Brutto: 140,37 zł
COOLGEL
Netto: 16,26 zł
Brutto: 20,00 zł
kontakt


Biuro Obsługi Klienta

Tel.: (22)461-0500 (pon-pt)

Tel: (22)417-5618 czynny w sobotę

Fax: (22)203-5933

suchylod@dryicezone.pl


Adres:

Słowikowskiego 41A 
05-090 Raszyn/k. Warszawy

Czynne:

Biuro - Pn – Pt 8:00 - 17:00

Magazyn - Pn - Pt 7:45 - 18:00

Magazyn sobota 9:00 - 13:00


Cennik

HTML   CSV

Tłumacz Google
Czyszczenie suchym lodem

Jak już wspominałem zastosowanie suchego lodu w transporcie to nie jedyna możliwość wykorzystania właściwości dwutlenku węgla w stanie zamrożonym. Suchy lód doskonale nadaje się do czyszczenia urządzeń, maszyn oraz czyszczenia posadzki.

Czyszczenie posadzki w przemyśle spożywczym

granulat suchego lodu wykorzystywany do czyszczenia Czyszczenie suchym lodem w zakładach przemysłu spożywczego ma miejsce, gdy właściciel chcę oczyścić maszyny produkcyjne lub całą powierzchnie posadzki, na której maszyny są ustawione. Czyszczenie posadzki betonowej suchym lodem, posadzki żywicznej lub innej powierzchni utwardzonej sprawdza się w momencie, gdy chcemy uniknąć źródła zakażeń biologicznych. Źródła zakażeń biologicznych mogą rozprzestrzeniać się, jako zanieczyszczenia lotne poprzez powietrze lub mogą być roznoszone przez pracowników na obuwiu, fartuchu itp. W przemyśle spożywczym a szczególnie w przemyśle mięsnym utrzymanie czystości jest szczególnie ważne, ponieważ nieusunięte pozostałości produkcyjne są pożywką dla mikroorganizmów.

Maszyny używane w przemyśle spożywczym należy systematycznie czyścic i dezynfekować, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią metodę czyszczenia.  Taką, która zapobiegać będzie dalszemu rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, które gromadzą się na pożywce, odpadach poprodukcyjnych. Odpowiednia metoda czyszczenia jest bardzo ważna, ponieważ należy odpady poprodukcyjne usunąć w ten sposób, aby się nie rozprzestrzeniały zanieczyszczeń bakteryjnych na inne maszyny lub przestrzeń produkcyjną. W większości przypadków czyszczenie wodą pod ciśnieniem lub ciepłą wodą z środkami chemicznymi, które mają zlikwidować bakterie jest niewystarczające. Czyszczenie wodą może powodować nasiąkanie, puchnięcie odpadów poprodukcyjnych i ich rozpuszczanie razem z substancjami toksycznymi, które rozprzestrzeniać się mogą na inne stanowiska pracy. Pozostałości, które powstają po nieumiejętnym czyszczeniu stanowisk pracy. Maszyn lub posadzki razem z substancjami toksycznymi, jakie powstają w wyniku procesów rozkładu (utlenianie, hydroliza, piroliza) mogą stać się głównym siedliskiem bakterii. Może wówczas dochodzić do skażenia produkowanej żywności mimo zachowania odpowiedniej higieny pracowników.

Czyszczenie suchym lodem posadzki

blok suchego lodu Posadzka jest miejscem w zakładzie spożywczym, które może stać się głównym siedliskiem bakterii. Czyszczenie odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu ryzyku skażenia produkowanej żywności. Musi stanowić higienicznie czystą powierzchnię i zachować swoje właściwości w środowisku agresywnych środków chemicznych, dużej wilgoci oraz intensywnych obciążeń mechanicznych i termicznych. W zakładach przemysłu spożywczego bardzo dobrze sprawdza się czyszczenie suchym lodem, które jest połączone z dezynfekcją. Czynnikiem znacznie wpływającym na skuteczność czyszczenia jest niska temperatura, w jakiej odbywa się proces czyszczenia. Suchy lód, który jest używany do czyszczenia posadzki posiada temperaturę -78°C.

Tak niska temperatura powoduję, że ulega powierzchniowemu zamrożeniu wszystko to, co znajduje się w zasięgu działania suchego lodu. Odpady poprodukcyjne są zamrożone razem z siedliskiem bakterii, które bardzo łatwo można usunąć. Podczas wykonywania czyszczenia suchym lodem posadzki nie dochodzi do rozprzestrzeniania się bakterii na inne stanowiska pracy. Nie dochodzi również do wtórnego zakażenia produktów, ponieważ suchy lód składa się z CO₂ czyli dwutlenku węgla.

Czynniki wpływające na skażenie żywności

Zastosowanie odpowiednich środków czystości jest konieczne do utrzymywania w czystości posadzki, maszyn lub aparatury i przyrządów mających styczność z żywnością. Nieumiejętne stosowanie środków myjących i oraz nieprzestrzeganie procedur dezynfekcji mogą powodować skażenie żywności. Należy pamiętać, że mimo czystej z wyglądu posadzki może ona być źródłem zagrożenia mikrobiologicznego. Zgodnie z definicją Międzynarodowej Komisji ds. Wymagań Mikrobiologicznych dla Żywności (ICMSF) zagrożenie mikrobiologiczne są to nieakceptowane zanieczyszczenia, wzrost lub przeżywalność drobnoustrojów w żywności, które mogłyby spowodować jej zepsucie lub wytwarzanie i utrzymywanie się w niej toksyn, enzymów bądź produktów ich metabolizmu. Produkty pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego będące pozostałościami produkcyjnymi w wyniku niekontrolowanego rozwoju drobnoustrojów, tj. bakterii oraz grzybów (zarówno pleśni jak i drożdży), prowadzą do powstawania substancji toksycznych w wyniku rozkładu składników odżywczych. 

Zagrożenia występujące podczas produkcji żywności

Rozróżnia się trzy zasadnicze grupy zagrożeń, które wynikają z zachowanie nieodpowiedniej higieny podczas produkcji żywności: 
  • Biologiczne, które jest związane z występowaniem mikroorganizmów chorobotwórczych i saprofitycznych, jak również szkodników i pasożytów.
  • Chemiczne, do których zalicza się wszystkie substancje i związki chemiczne wprowadzane do organizmu człowieka wraz z żywnością. Związki chemiczne po przekroczeniu dopuszczalnego poziomu mogą wywoływać stany zatrucia. Zatrucie chemiczne może być natychmiastowe lub występuje po dłuższym czasie, gdy w organizmie nastąpi skumulowaniu odpowiedniej ilości związków chemicznych.
  • Fizyczne dotyczy najczęściej ciał obcych pochodzących z surowców lub przenikających podczas produkcji ich drobinek. Powyższe zagrożenie może wynikać z zanieczyszczeń surowców, procesu technologicznego, otoczenia (maszyn, hal produkcyjnych, powierzchni stykających się z żywnością), wody i powietrza lub też braku należytej higieny.
Czynniki biologiczne, które mają wpływ na posadzkę w zakładach pracy

Czynniki biologiczne wpływające na niszczenie betonu pod wpływem czynników biologicznych jest znane dopiero od niedawna. Okazuje się, że posadzka betonowa lub wykonana z innych materiałów może być niszczona przez czynniki biologiczne wskutek metabolizmu bakterii lub innych organizmów, które w odpowiednich dla siebie warunkach wytwarzać mogą się szkodliwe czynniki chemiczne. Wilgotne powierzchnie posadzki betonowej mogą być siedliskiem różnych mikroorganizmów, których rozwój może być szybszy poprzez odpady powstałe podczas produkcji w przemyśle spożywczym. Przy współudziale bakterii mogą być wytwarzane szkodliwe substancje chemiczne, które niszczą posadzkę betonową. Obecnie najlepiej zbadano bakterie, których działanie prowadzi do korozji siarczanowej. Korozja siarczanowa prowadzi do powierzchniowych pęknięć i powstawania coraz większych ubytków betonu w posadzce. Bakterie z grupy („Thiobacillus”, „Thioparus”), powodują obniżenie pH w wyniku utlenienia siarkowodoru, co skutkuje powstaniem wolnego kwasu siarkowego. Siarkowodór konieczny do rozwoju bakterii siarkowych pochodzi z rozkładu roślin lub innych materiałów organicznych, co dotyczy zwłaszcza przemysłu spożywczego. Pozostałości krwi na posadzce w przetwórstwie mięsnym, tłuszczy lub innych związków organicznych, które nie są dokładnie usuwane przyśpiesza proces niszczenia posadzki betonowej mimo zastosowania preparatów powierzchniowo utwardzających. Czyszczenie posadzki betonowej przemyśle spożywczym jak widać jest bardzo ważne, dlatego warto wybrać taką metodę, która jest skuteczna.

Suchy lód wykożystywany do czyszczenia posadzki maszyn itp znajduje sie w ciągłej sprzedaży w e-sklepie - suchy lód 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.