Blog Dry Ice Zone

Sprzęt

W tym dziale znajdą Państwo wszelkie informacje dotyczące suchego lodu. Porady, wskazówki, opisy i wiele innych wskazówek tematycznych.


Czyszczenie tapicerki samochodu

Opublikowano w Sprzęt


27 lutego 2019

Example blog post alt

W każdym samochodzie nawet tym zadbanym tapicerka z biegiem czasu zmienia kolor poprzez zabrudzenia, które powstają z różnych powodów. Tapicerka również traci swoje właściwości. Zamiast być ozdobą wnętrza samochodu zaczyna odbiegać od ideału. Dodatkowo poprzez palenie papierosów tapicerka pochłania wszystkie związki powstałe podczas palenia. We wnętrzu samochodu czuć jest niemiły zapach i mimo wietrzenia oraz stosowania różnych środków zapachowych daje o sobie znać przykra woń. Jest to bardzo niemiłe szczególnie zimą, gdy rzadko otwieramy okna. Fotele stają się ciemniejsze, a podsufitka szarzeje. Niemiły zapach unosi się również z podłogi samochodu, bo w miękkie podłoże auta wnika wilgoć.

Czytaj dalej

Gratowanie Gumy suchym lodem

Opublikowano w Sprzęt


13 lutego 2019

Example blog post alt

Produkcja elementów gumowych, uszczelek i wiele innych jest obecnie wykonywana bardzo szybko. Problemem pozostaje pozbycie się nadlewek gumowych, które widoczne są na zdjęciach. W przemyśle stosowane są różne metody, aby pozbyć się gumowych lub plastikowych nadlewek. Elementy gumowe poddawane są obróbce ściernej z zastosowaniem medium ściernego dodawanych o obrotowych bębnów. Mogą to być ceramiczne kulki, wałeczki czy też stożki. Podczas obracania się bębna z elementami ściernymi cienkie nadlewki plastyku są ścierane, pozostawiając gładką powierzchnię.

Czytaj dalej

Czyszczenie instalacji elektrycznej i urządzeń

Opublikowano w Sprzęt


04 lutego 2019

Example blog post alt

Pożar, jaki się rozpętał w hali magazynowej na Żeraniu, uświadomił nam wszystkim jakim straszliwym żywiołem jest ogień. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział 50 jednostek straży pożarnej. Około 160 strażaków walczyło z pożarem hali przemysłowej przy ulicy Annopol 3. Cześć hali spożywczej uległa zawaleniu. Powody pożarów dużych hal są różne. Niektóre są spowodowane czynnikiem ludzkim, inne wynikają z zaniedbań. Oczywiście nie sugerujemy tutaj przyczyny powstania pożaru hali magazynowej na Żeraniu. Z pewnością badaniem przyczyn zajmie się odpowiednia komisja. Chcemy jednak przedstawić częste przyczyny powstawania pożaru na halach produkcyjnych oraz jak można temu zaradzić.

Czytaj dalej

Wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem

Opublikowano w Sprzęt


01 lutego 2019

Example blog post alt

Dzięki naszemu serwisowi „wynajem maszyn do czyszczenia suchym lodem” można wybrać sposób wypożyczenia maszyny czyszczącej firmy Asco. Wynajem krótkoterminowy maszyny do czyszczenia obejmuje urządzenie czyszczące firmy Asco A1701 z oprzyrządowaniem. Maszyna do czyszczenia suchym lodem dostarczana jest na miejsce własnym transportem razem z granulatem suchego lodu fi 3 mm, który jest potrzebny do czyszczenia. Najemca może sam odebrać maszynę do czyszczenia suchym lodem w siedzibie firmy Dry Ice Zone, która mieści się w Raszynie, ulica Mieczysława Słowikowskiego 41A.

Czytaj dalej

Czyszczenie suchym lodem samochodu

Opublikowano w Sprzęt


31 stycznia 2019

Example blog post alt

Czyszczenie suchym lodem powierzchni metalowych jest stosunkowo szybkie a co najważniejsze bardzo dokładne. Czyszczenie suchym lodem jest porównywane do piaskowania, niemniej jednak z piaskowaniem nie ma nic wspólnego. Nie tylko dlatego, że do czyszczenia wykorzystywany jest granulat suchego lodu fi 3 mm zamiast piasku lub innego ścierniwa. To całkowicie odmienna technologia oczyszczania powierzchni metalowych. Gwarantująca nie tylko oczyszczenie powierzchni. Czyszczenie suchym lodem gwarantuje, że powierzchnia metalowa nie zostanie porysowana lub uszkodzona w inny sposób, co zdarza się podczas piaskowania. Ze względu na to, że samo oczyszczanie prowadzone jest na sucho, powierzchnie metalowe nie korodują. Można je od razu zabezpieczyć dowolną powłoką zabezpieczającą. Farbą podkładową lub lakierem.


Czytaj dalej

Rejestratory temperatury do transportu

Opublikowano w Sprzęt


03 września 2018

Example blog post alt

Rejestratory pomiaru i zapisu temperatury firmy Sensitech wykorzystywane są do transportu w kontrolowanej temperaturze. Zakres pomiaru temperatury rejestrowany jest w przedziale od -30°C do +70°C. W kontrolowanej temperaturze transportowane są leki, szczepionki, materiał biologiczny oraz wszelkie produkty, które są wrażliwe na zmiany temperatury. Rejestratory wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie jest potrzeba kontroli przewozu na każdym odcinku transportu. Rejestratory temperatury firmy Sensitech przyczyniają się do zwiększenia rentowności, dostarczania produktów wysokiej jakości, zapewnienia bezpieczeństwa konsumentom, przestrzegania rygorystycznych wymogów regulacyjnych i ochrony wartości marki. Rejestratory firmy Sensitech umożliwiają szybki i dokładny przepływ danych bezpośrednio z doku załadunkowego do siedziby firmy.

Czytaj dalej

Produkcja suchego lodu

Opublikowano w Sprzęt


18 sierpnia 2017

Example blog post alt

Produkcja suchego lodu rozpoczyna się od ciekłego dwutlenku węgla z którego jest wykonany. W skomplikowanym procesie ściskania i rozprężania powstaje śnieg który jest następnie prasowany do pożądanej postaci. Obecna produkcja suchego lodu dzięki granulatorom firmy Asco może odbywać się na małej powierzchni.

Czytaj dalej