Blog Dry Ice Zone

Pozostałe

W tym dziale znajdą Państwo wszelkie informacje dotyczące suchego lodu. Porady, wskazówki, opisy i wiele innych wskazówek tematycznych.

Jak zrobić ciężki dym na wesele

Opublikowano w Pozostałe


13 czerwca 2019

Example blog post alt

Ciężki dym na wesele wytwarzany jest w specjalnym urządzeniu. Ciężki dym jest prosty do wykonania. Wystarczy wsypać suchy lód do specjalnego koszyczka znajdującego się w wytwornicy ciężkiego dymu. Wlać ciepłą wodę do zbiornika i pociągnąć odpowiednią dźwignię, dzięki czemu suchy lód znajdujący się w koszyczku zostanie zanurzony w wodzie. Po zanurzeniu suchego lodu w wodzie następuje intensywna sublimacja suchego lodu. Sublimacja suchego lodu to nic innego jak zamiana ciała stałego w zimny dwutlenek węgla. W połączeniu z drobinkami wody powstaje biały ciężki dym, którego intensywność zależy od paru czynników.

Czytaj dalej

Krojenie weselnego tortu

Opublikowano w Pozostałe


23 maja 2019

Example blog post alt

Krojenie weselnego tortu to pierwsze zadanie, jakie wykonuje wspólnie młoda para na nowej drodze życia. Znaczenie tego rytuału jest symboliczne i według tradycji prognozuje szczęście i życie pełne harmonii. Krojenie weselnego tortu nie może się obyć bez suchego lodu, który można wykorzystać na wiele sposobów. Uruchamiając wytwornicę ciężkiego dymu, można spowić młodą parę w obłokach białego dymu. Jest to zawsze bardzo widowiskowe, ponieważ ciężki dym przemieszcza się z miejsca na miejsce tak jakby żył własnym życiem. Różnobarwne oświetlenie potęguje jeszcze bardziej wizualne doznania. Wykorzystując właściwości suchego lodu można również cały weselny tort otoczyć białymi obłokami, które spływają na podłogę.

Czytaj dalej

Suchy lód do wytwornicy ciężkiego dymu

Opublikowano w Pozostałe


04 marca 2019

Example blog post alt


25 kg suchego lodu fi 16 mm to idealny zestaw do wytwornicy dymu + opakowanie styropianowe o grubych ściankach obniżające sublimację suchego lodu.

Granulat suchego lodu fi 16 mm idealnie nadaje się do w wytwornicy ciężkiego dymu, który jest wykorzystywany w trakcie wesela oraz imprez typu eventy. Dzięki grubym ściankom opakowania (60 mm) sublimacja suchego lodu jest o 50% mniejsza niż w tradycyjnych opakowaniach. Ze względu na to, że suchy lód kupowany na wesele w zestawach zawierających 30 kg suchego lodu był podatny na przełamanie lub pęknięcia podczas transportu, postanowiliśmy zastosować mocniejsze opakowania. Dzięki grubszym ściankom opakowania dochodzi do mniejszych strat niż w tradycyjnych opakowaniach. Zamawiając suchy lód na imprezę, wesele lub event, który odbywać się będzie w sobotę można być pewnym, że strat suchego lodu będzie o wiele mniej.

Czytaj dalej

🎆 Promocja SYLWESTROWA ! 🎆

Opublikowano w Pozostałe


18 grudnia 2018

Example blog post alt

Do Nowego Roku pozostało już niewiele czasu, dlatego postanowiliśmy już teraz umieścić promocję Sylwestrową suchego lodu. Promocja Sylwestrowa obejmuje zestaw suchego lodu zawierający 10 kg granulatu fi 16 mm w promocyjnej cenie 65 złotych. Promocją Sylwestrową są objęty jest zestaw o zawartości 10 kg suchego lodu oraz 10 sztuk kolorowych słomek do drinków. Suchy lód można wykorzystać podczas zabawy Sylwestrowej do tworzenia efektów specjalnych. Kolorowe słomki w ilości 10 sztuk można wykorzystać do wspaniałych drinków z suchym lodem. Z pewnością taki zestaw suchego lodu przyda się na domową imprezę tym bardziej na Sylwestra. Goście na imprezie sącząc drinki z suchym lodem, będą zachwyceni. Impreza Sylwestrowa odbywająca się w domu może posiadać przepiękną oprawę dzięki wykorzystaniu suchego lodu. Promocją objęte są zestawy suchego lodu, które zostaną zakupione w siedzibie firmy Dry Ice Zone. Raszyn, ulica Mieczysława Słowikowskiego 41 A. Zestaw promocyjny można wcześniej zarezerwować, dzwoniąc do nas na numer: Telefon: +48-22-461-0500. Podczas rezerwacji zestawu promocyjnego prosimy o podanie hasła: Suchy lód na Sylwestra.

Czytaj dalej

Efekty specjalne na Halloween

Opublikowano w Pozostałe


19 października 2018

Example blog post alt

Efekty specjalne na zabawę, bal przebierańców uzyskuje się z suchego lodu, który w procesie sublimacji zamienia się w CO2. Efekty specjalne na Halloween mogą przedstawiać efektowną mgłę, ciężki biały dym, który utrzymuje się przy powierzchni. Chodzi tutaj o to, aby wywołać efekt grozy, który to efekt potrzebny jest podczas zabawy odbywającej się podczas Halloween. Pośród białego gęstego dymu, który utrzymuje się dosyć długo, można ukryć niektóre elementy dekoracyjne takie jak plastykowy szkielet lub samemu wykonaną kukłę, która ma wywołać odpowiednie wrażenie. Stosując odpowiednie punktowe oświetlenie, efekt może być piorunujący.

Czytaj dalej

Konkurs na Halloween

Opublikowano w Pozostałe


18 października 2018

Example blog post alt

Konkurs na Halloween. Z dniem dzisiejszym, czyli 18 października rozpoczynamy Konkurs Halloweenowy z nagrodami. W konkursie Halloweenowym nagrodzonych zostanie trzech uczestników konkursu, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe. Wśród uczestników, którzy odpowiedzą poprawnie na pytanie konkursowe, pracownicy Dry Ice Zone wylosują trzy osoby, które otrzymają po jednym Zestawie na Halloween o zawartości 15 kg suchego lodu oraz 15 słomek do drinków Dry Ice Stix.

Czytaj dalej

Halloween

Opublikowano w Pozostałe


05 października 2018

Example blog post alt

Halloween to czas zabawy dla młodzieży, która uczestniczy na balach przebierańców. Mimo oponentów coraz więcej osób uczestniczy na przeróżnych zabawach, które organizowane są na Halloween. Imprezy na Halloween organizowane są również w domach i to właśnie tutaj można wykorzystać suchy lód, aby stworzyć odpowiednią atmosferę grozy. Suchy lód na Halloween dostarczany jest w całym kraju przez firmy kurierskie. Organizatorzy imprez na Halloween mogą zamówić on-line odpowiedni dla siebie zestaw wysyłkowy w sklepie suchego lodu. Można również wygrać suchy lód, biorąc udział w konkursie, który odbędzie się już niedługo. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie, a 10 kg suchego lodu zostanie dostarczone do zwycięzców konkursu Halloweenowego.

Czytaj dalej

Wkłady żelowe do celów rehabilitacyjnych

Opublikowano w Pozostałe


07 września 2018

Example blog post alt

Wkłady żelowe, jakie posiadamy na stanie w e-sklepie, które wykorzystywane są do transportu w warunkach kontrolowanej temperatury, nie muszą służyć tylko do transportu. Odbiorcy indywidualni mogą wykorzystać wkłady żelowe do celów rehabilitacyjnych. Terapia zimnem jest stosowana do rehabilitacji miejsc skręceń, złamań, a także można ją stosować przeciwbólowo. Możliwości jest oczywiście o wiele więcej, ponieważ rehabilitacja zimnem stosowana jest od dekad w specjalistycznych jednostkach medycznych. Dużym atutem żelpaków, jakie posiadamy w ofercie jest to, że można je zamrozić do temperatury -40°C. Jest to temperatura krytyczna, której nie można przekroczyć, ale nie trzeba się obawiać. Nasze domowe zamrażalki nie dysponują takimi możliwościami mrożenia, dlatego też nie ma obawy że wkład żelowy zostanie uszkodzony.


Czytaj dalej

Wkłady chłodzące, żelpaki

Opublikowano w Pozostałe


27 sierpnia 2018

Example blog post alt

Wkłady chłodzące (żelpaki), od wielu lat stosowane są przez firmy farmaceutyczne i biotechnologiczne na całym świecie do utrzymania zimnego łańcucha w trakcie transportu. Wkłady Medicool® wytwarzane są z nietoksycznego, opartego na bazie wody żelu który jest zamknięty w elastycznych i przetwarzanych woreczkach z polietylenu. Wkłady posiadają usztywnienie wewnętrzne pod postacią gąbki która jest zamknięta w woreczku z polietylenu. Wkłady Medicool® zostały tak zaprojektowane aby można je było użyć wielokrotnie. Wykorzystywane są w transporcie o kontrolowanej temperaturze. Kontrolowanej temperaturze transportu farmaceutyków i wilgotności.

  • Zaprojektowane do wielokrotnego użytku
  • Zastosowanie: transport produktów farmaceutycznych
  • Zakres temperatury transportu: 2°C do 8°C / 15°C do 25°C
null

Czytaj dalej

Opakowania do transportu lotniczego

Opublikowano w Pozostałe


18 lipca 2018

Example blog post alt

Transport lotniczy żywności stał się środkiem transportu dla eksportu żywności z Polski. Poprzez rosnące zapotrzebowanie na Polską żywność zarówno świeżą, jak i mrożoną transport napowietrzny zapewnia szybkie dostawy na duże odległości do takich krajów jak: Japonia, USA, RPA, Korea Południowa, Chiny czy też Kanada. Aby można było eksportować drogą lotniczą naszą żywność, należy zapewnić odpowiednie opakowania, które muszą spełniać odpowiednie wymogi stawiane przez przewoźników. Dzięki zwiększającej się liczbie połączeń lotniczych Polska stała się konkurencyjnym dostawcą żywności na całym świecie. Staliśmy się konkurencyjni w dostawach drobiu, ślimaków, pieczarek, jabłek i borówek amerykańskich, truskawek oraz wiele innych produktów. Cały czas dynamicznie rozwija się polski eksport wołowiny, sera oraz produktów mlecznych. Poprzez zwiększony eksport żywności wzrósł popyt na opakowania, w których żywność może być transportowana w stanie schłodzonym, jak i zamrożonym.

Czytaj dalej

Transport żywności

Opublikowano w Pozostałe


09 lipca 2018

Example blog post alt

Transport w suchym lodzie żywności rozwija się dynamicznie na całym świecie. Dzięki zestalonemu dwutlenkowi węgla Polska żywność jest znana na całym świecie. Mrożonki w suchym lodzie transportowane są w opakowaniach zbiorczych. Przysypane warstwowo granulatem suchego lodu mogą być transportowane zarówno transportem napowietrznym jak i drogowym. Do transportu w suchym lodzie stosowany jest granulat fi 16 mm. Firma Dry Ice Zone realizuje dostawy suchego lodu do firm transportowych w zestawach wysyłkowych lub kontenerach o zawartości: od 100 kg do 500 kg granulatu suchego lodu. Dostawy kurierskie suchego lodu obejmują cały kraj.

Czytaj dalej

Atmosfera modyfikowana dla żywności

Opublikowano w Pozostałe


04 lipca 2018

Example blog post alt

Do pakowania produktów spożywczych w atmosferze ochronnej wykorzystywany jest dwutlenek oraz inne gazy, które są składnikiem naszej atmosfery. Dwutlenek węgla tak samo, jak suchy lód ma szereg zastosowań nie tylko w przemyśle, ale również w życiu codziennym. Dwutlenek węgla pozyskiwany z suchego lodu jest wykorzystywany w transporcie z modyfikowaną atmosferą. Transport w modyfikowanej atmosferze realizowany jest po to, aby zachować świeżość produktów spożywczych w tym mięsa, warzyw i owoców.

Czytaj dalej

Czy to już koniec kryzysu dostaw dwutlenku węgla?

Opublikowano w Pozostałe


02 lipca 2018

Example blog post alt

W niektórych regionach Europy wprowadzono reglamentację napojów gazowanych. Coca-Cola tymczasowo zatrzymała niektóre linie produkcyjne, a niektóre zeżnie wstrzymały swoją dzielność. Kryzys niestety pogłębia się z dnia na dzień, ponieważ CO2 jest gazem niezbędnym w procesie uzdatniania wody. W niektórych częściach Europy już zastosowano ograniczenia w poborze wody. Taki jest bilans kryzysu dostaw CO2, ale czy to już jest koniec kryzysu wywołanego przez niedobór ciekłego dwutlenku węgla?

Czytaj dalej

Kryzys dostaw CO2

Opublikowano w Pozostałe


27 czerwca 2018

Example blog post alt

Ostatnio Europę dotknął krach z dostawami dwutlenku węgla. Producenci napojów gazowanych gorączkowo poszukiwali dostaw C02. Kryzys dostaw dwutlenku węgla dotknął wszystkich konsumentów CO2 co przyczyniło się również w niektórych regionach do zaprzestania produkcji suchego lodu. Do kryzysu przyczynił się splot nieszczęśliwych wydążeń które miały bezpośredni wpływ na dostawy dwutlenku węgla.


Czytaj dalej

Suchy lód do mrożonek

Opublikowano w Pozostałe


20 lutego 2018

Example blog post alt

Bardzo często pojawia się pytanie - jaki granulat suchego lodu zastosować do transportu mrożonek? Postanowiliśmy napisać parę linijek na ten temat ponieważ granulat suchego lodu fi 16 mm jest wspaniałym materiałem chłodzącym. Coraz częściej stosowany zamiast bloków lub płatów suchego lodu. 

Czytaj dalej

Suchy lód dla firm

Opublikowano w Pozostałe


21 lipca 2017

Example blog post alt

Dostawa suchego lodu dla firm realizowana jest w całym kraju. Granulat suchego lodu dla firm jest dostarczany w specjalistyczne kontenery o ładowności od 200 do 500 kilogramów. Realizujemy sprzedaż suchego lodu dla firm cateringowych, produkcyjnych, przemysłu przetwórczego lub firm transportowych w całym kraju. Dostawy suchego lodu do firm realizowane są również w sobotę.  

Czytaj dalej

Suchy lód na imprezę plenerową

Opublikowano w Pozostałe


14 lipca 2017

Example blog post alt

Organizujesz imprezę plenerową i potrzebujesz schłodzić dużą ilość napojów? Wykorzystaj do tego suchy lód! Dzięki jego niskiej temperaturze, która wynosi -78,5°C, wystarczy włożyć butelkę do suchego lodu tylko na kilka minut, a napój będzie idealnie schłodzony. Jest on również rewelacyjnym chłodziwem w transporcie żywności.

Czytaj dalej

Dostawa i płatności

Opublikowano w Pozostałe


17 stycznia 2017


Dlaczego tak ważne jest, aby każdy zapoznał się z warunkami dostawy?

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

Czytaj dalej

Sprzedaż mały hurt & dostawa

Opublikowano w Pozostałe


03 lutego 2014


Jak realizujemy dostawy suchego lodu dla klientów hurtowych?

Czytaj dalej